Dolar gün ekside başlarken borsada alıcılı açılış bekleniyor.

Küresel piyasalarda hakim olan karışık seyre karşın içerde hafif alımlarla günün açılması bekleniyor.

Perşembe işlemlerine hafif negatif seyirle başlayan BIST100 endeksi gün içinde olumlu seyretti ve günü % 0.31 artışla, 2,070 puandan kapattı. İşlem hacmi 40.1 milyar TL seviyesinde gerçekleşti, endekse dahil olan 38 hisse değer kazandı, 58 hisse ise değer kaybetti.

Dolar/TL kuru bu sabah saatlerinde 13.52 seviyesinden işlem görürken, yurt dışı vadeli hisse piyasalarında ise satıcılı bir seyir izleniyor.

Fed'in bu yıl dört faiz artışı yapma ihtimali ve bilanço daraltabileceği beklentileri hisse piyasaları için risk unsuru olarak kalmaya devam ediyor. İçerde BIST100 endeksinin güne  alıcılı başlaması beklenebilir.

Uzmanlar, Bir taraftan kurdaki görüntü diğer yandan son çeyrek finansallarına yönelik olumlu beklentiler ve analist hedef fiyatlarında yapılan yukarı yönlü güncellemelerle BIST100 endeksi yükseliş isteğini koruyabileceğini belirtiyor. 

Bugün yurt içinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Piyasa Katılımcıları Anketi ve konut satışları, yurt dışında ise İngiltere ve ABD'de sanayi üretimi başta olmak üzere yoğun veri gündemi takip edilecek. 

 

 

Etiketler
Yorumlar