DOGE İÇİN YENİDEN YÜKSELİŞ RALLİSİ BEKLENİYOR

DOGE yeniden yükselir mi?

Dogecoin (DOGE), geçtiğimiz gün başlayan artışla birlikte son 24 saat içinde çift haneli kazançlar elde etti. Buna ek olarak Dogecoin’in bugün yeni bir ralli başlatması bekleniyor. İşte nedeni...

Bitcoin, diğer kripto para birimlerinin de peşinden sürükleyerek benzer hareket etmelerine neden oluyor. Dolayısıyla popüler şaka para birimi DOGE, BTC ile yakın bir korelasyonu paylaşıyor.

Musk sahneye çıkabilir 

Ancak, Dogecoin’deki mevcut ralliyi yönlendiren ana faktör duygu değil. Dogecoin topluluğu, Elon Musk’ın evcil köpeği Floki’nin bir Tesla arabasını benimsediğine dair son tweetine büyük ilgi gösterdi.

Doge'nin Musk’ın bu paylaşımının Tesla’nın DOGE‘de ödemeleri kabul etmeye hazır olabileceğine dair olumlu bir işaret olarak görmesidir.

Elon Musk, sosyal medyada Dogecoin ile ilgili herhangi bir güncelleme paylaştığında şaka para birimi fiyatında önemli oynaklık yaratarak kendisini sık sık Dogefather olarak adlandırıyor.

DOGE’nin fiyatı, Mark Cuban’ın Pazartesi günü Fox Business’a verdiği bir röportajı sırasında şaka para birimini övmesinin ardından bir destek daha aldı.

NFT Doge'yi yukarı çeker

 NFT ile ilgili ilginç bir gelişme, yakın gelecekte DOGE kullanımını hızlandırabilir. 10.000’den fazla benzersiz komik Elon’u içeren meme tabanlı bir NFT projesi olan ElonVerse, Binance Akıllı Zincirinde piyasaya sürülmeye hazır. ElonVerse‘in NFT’lerindeki yatırımcılar ayrıca Dogecoin’de sahip oldukları token değerinin %5’ini alarak Dogecoin’de pasif gelir elde edebilirler.

Dogecoin’de İzlenmesi Gereken Seviyeler
DOGE/USD‘nin 4 saatlik fiyat grafiğinde hareketli ortalamalar ve MACD yükseliş eğilimi gösteriyor. Bununla birlikte, diğer önde gelen teknik göstergeler ivme ve Stokastik RSI da bir miktar satış ilgisine işaret ediyor.(cointurk)