Cumhurbaşkanı Kabinesi bugün Ankara'da toplanıyor. kredi karı borçları için üç formül masada olacak.

Ev almak isteyen asgari ücretiler ile Takibe düşmüş kredi karı borcu olanların gözü bugün Ankara'da olacak.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Ankara Beştepe'de toplanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantının gündemi ekonomi olacak. 

Ev sahibi olmak isteyen dar gelirli vatandaşlar ile kredi borcu olan vatandaşları sevindirecek haberlerin gelmesi bekleniyor.  Sosyal konut projesi ve dar gelirlilerin haciz sorunu ile ilgili düzenlemelerin toplantı sonrası Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

Üç formül 

Kabine toplantısında takibe düşen kredi kartı borçları ele alınacak. Üzerinde çalışılan 3 formül borç öteleme, yeniden yapılandırma ve takip süresinin uzatılması olarak sıralanıyor.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olarak duyurulan 81 ilde 150 bin sosyal konut inşasının da, gündemdeki bir diğer önemli başlık olması bekleniyor. Konut projesinde vadenin 15 yıl olması ve sosyal konutlardan aylık geliri 10 bin liranın altında olan dar gelirli ailelerin yararlandırılması bekleniyor.

Kabinenin dış politika gündeminin en önemli maddesi ise, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5 Ağustos’ta Rusya’nın Soçi kentine yapacağı ziyaret olacak. 

Etiketler
Yorumlar