Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın market alışverişi sonrası hangi market ucuz tartışmaları başladı

Enflasyonla mücadelede gündeme gelen zincir market tartışmaları bu sefer fiyatlarıyla gündemde. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “gayet uygun” dediği Tarım Kredi Kooperatifi marketi ile diğer marketlerin fiyatları kıyaslandı. İşte sonuçlar.

Gıda enflasyonundaki artış vatandaşın bütçesini zorlarken, İktidardan çözüme yönelik atılan adımlar muhalefetin tepkisini çekiyor. Migros, Bim, A101, CarefourSa ve Şok marketin öne çıktığı tartışmalara şimdi de Tarım Kredi Kooperatiflerinin açmış olduğu marketler dahil oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan marketten yaptığı alışveriş sonrası marketler arasındaki fiyat farkları gündemin odağı oldu. 

Konuyu marketlerde araştıran Sözcü gazetesinden Sevgim Begüm Yavuz, Tarım Kredi Kooperatiflerindeki fiyatların aslında o kadar da ucuz olmadığını ortaya koydu. 

Erdoğan'ın hafta sonu “atıştırmalık” ürün alışverişi yaparak 1.002 lira ödediği Üsküdar Kısıklı'daki Tarım Kredi Kooperatifi marketi ile aynı ilçede bulunan bir zincir marketin fiyatları karşılaştırıldı. 

14 gıda ürününden oluşan alışveriş sepeti Tarım Kredi Kooperatifi marketinde 329.34 TL iken, 4 zincir markette ise 275.75 TL ile 312 TL arasında tuttu.

Etiketler
Yorumlar