Coca Cola İçecek eurobond ihracını tamamladı. Yeni yılın ilk günlerdeki kazancı ise yüzde 28'i aştı.

Coca Cola İçecek hisselerinde yeni yılla birlikte başlayan yükseliş bugün de devam ediyor. Hisseler 31 aralıkta 88,55 liradan kapanış gerçekleştirdikten sonra yeni yıla yükselişle başladı.

Coca-Cola İçecek eurobond ihracını tamamladı. Coca Cola İçecek, yüzde 4,75 getiri oranıyla 7 yıl vadeli nominal değeri 500 milyon dolar olan tahvil ihraç etti. 

Yılın ilk 9 ayında 2 milyar liranın üzerinde kâra imza atan Coca Cola İçecek yeni yıla hızla başladı. Geçen yıl yüzde 39 primle tamamlayan #CCOLA hisseleri yılın ilk 10 işlem gününde toplam yüzde 28 prime imza attı. 

#CCOLA payları 2021 yılını 88,55 liradan tamamladı. Şirket hisseleri bu gün yüzde 2,43 kazançla 113,70 liradan işlem görüyor. 

Defter değeri 38,97 olan şirketin F/K'sı 15,46 düzeyinde bulunuyor. 

Hisseyle ilgili olarak İş Yatırım yaptığı son değerlendirmesinde önemli fiyat artışları ve satış hacmindeki büyüme ile birlikte Coca Cola'da yüzde 75 oranında ciro büyümesi bekliyor.

Sektörel gelişmelere bağlı olarak İş Yatırım #CCOLA için hedef fiyatını yüzde 45 artırarak 148 liraya çıkarırken müşterilerine "AL" tavsiyesi geçti. 

Tavsiyeye ilişkin "Türk Lirası’ndaki değer kaybı nedeniyle, uluslararası operasyonların değerlememiz üzerindeki olumlu etkisi, hedef fiyatımızdaki değişikliğin ana sebebi." olduğu notu düşüldü. 

 

 

 

 

Etiketler
Yorumlar