Çalışma v e Sosyal Güvenlik Bakanı EYT konusunda aralık ayını işaret etti

Milyonlarca EYT'linin beklediği düzenleme aralık ayında meclise geliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin "EYT sorunu en geç Aralık ayında meclise intikal ettirilecek. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor" dedi.

Kırşehir’de yapılan Ahilik Haftası kutlamalarına katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin burada yaptığı açıklamada Milyonların beklediği EYT ve Can yakan enflasyon konusunda açıklamalarda bulundu. 

EYT konusuna değinen Bakan Bilgin, “Emeklilikle ilgili sorunları çözeceğiz. Onların her türlü sorunu bizim sorunumuzdur. Çalışanlarımız, işçilerimiz ve emekçilerimizin her türlü sorunlarını çözeceğiz. Bu sene asgari ücrette yüzde 85 artış yaptık. Yine aralık sonunda belirlenecek yeni asgari ücrette de emekçilerimizi enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz. Milyonların merakla beklediği EYT sorunu en geç aralık ayında meclise intikal ettirilecek. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Yorumlar
Hakan Doğan
1990 yılında sgk oldum. 25 yıl hizmet öngörülmüş, 5525 pirim gün sayısı şart koşulmuş, eee şimdide yok 9000 gün pirim gününe çıkartıyorsun. Seçim yaklaştı. Sandıkta görüşürüz.
Garip ulkem
Kemal sunal filmindeki gibi persembe perisanlik.cuma mubarek gun.eyt icin verin gazı o aralik ayinida gorecez.ahtim olsun secim zamaninida gorecegiz.şu asg.ucret zammi havasinida birakin.enflasyonun gercek rakamini delikanlica aciklayinda gorelim.zamminiz ne kadar erimis gorelim