Bugün borsada işlem gören şirketlerden gündeme yansıyan önemli haberler

Halka açık şirketlerde yaşanan son gelişmelerden oluşan haber başlıkları.

Alarko Carrıer (#ALCAR)

Şirketin Ümraniye'deki fabrikasında kurulu bulunan panel radyatör üretim hattının satışı konusunda potansiyel bir müşteri ile ön anlaşmaya varıldığı açıklandı.

Altınyağ Madencilik (#ALMAD)

Şirket ve şirketin bağlı ortaklığı Gürtaş Tarım'ın Yakamoz Yağ ile 2018 yılı Aralık ayında gerçekleştirdiği Varlık Alım Satım Sözleşmesi kapsamında Aralık 2023 tarihinde serbest kalacak olan uzun vadeli alacak tutarının Haziran 2021 tarihinde karşılıklı olarak imzalanan Sulh Protokolü ile varılan mutabakat sonucunda yapılan kesinti ile 4,9 milyon dolar olarak kesinleştiği açıklandı.

Aydem Enerji (#AYDEM)

SPK tarafından AYDEM payında usulsüz açığa satış işlemleri gerçekleştirilmesi nedeniyle İstanbul Portföy'e 1,9 milyon TL idari para cezası uygulama kararı alınması sonrasında, yapılan işlem sonrasında AYDEM hakkında yanlış ve yanıltıcı izlenimler uyandırıldığı düşünülerek AYDEM'in hukuki sürecin takipçisi olunacağı açıklandı.

Bizim Toptan (#BIZIM)

Şirketin Muğla'daki yeni mağazasının hizmet vermeye başladığı medyada yer aldı.

Creditwest Faktoring (#CRDFA)

112 gün vadeli 11,9 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

Çimentaş İzmir Çimento (#CMENT)

Ege Kırmataş paylarının tamamının satın alınma ihtimali kapsamında görüşme ve değerleme çalışmalarının başladığı, pay devri talebinin MAPEG tarafından uygun bulunduğu açıklandı.

Denge Holding (#DENGE)

Şirket iştiraki Metrobil Teknoloji ile Turkcell Superonline arasında, Ordu şehir içi F/O güzergah tesisi projesi kapsamında Fiberoptik altyapı oluşturulması konusunda 2,6 milyon TL tutarında sözleşme imzalandığı açıklandı.

Doğan Holding (#DOHOL)

Doğan Yatırım Bankasının Kobi Finansmanı için uluslararası bir fonla anlaşma aşamasına geldiği medyada yer aldı.

Emlak Konut GYO (#EKGYO) 

İstanbul Başakşehir'deki 107 adet bağımsız bölüme ait Yapı Ruhsatlarının alındığı açıklandı. 1. oturumu yapılan İstanbul Kartal Esentepe 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 2. oturumunun 19 Ekim'de yapılacağı açıklandı.

Gersan Elektrik (#GEREL)

Şirket ile Fulcrum LLC arasında Busbar Sistemleri ve diğer ürünlerin satışı için 20 milyon dolar sipariş değerli İşbirliği Mutabakat Anlaşması imzalandığı açıklandı.

Girişim Elektrik (#GESAN)

Şirket ile Göktekin Enerji arasında Yakaağzı Rüzgar Enerjisi Santrali projesine ait 154kV Yakaağzı RES TM ve İpektepe RES TM arası Enerji Nakil Hattı tesisi kapsamı için 2,6 milyon dolar + 5 milyon TL'lik sözleşme imzalandığı açıklandı.Şirket ile şirketin Irak merkezli bayisi arasında 33/11kV Mobil Trafo merkezi tedarik 705.000 dolar tutarında tedarik anlaşması imzalandığı açıklandı.

MMC Sanayi ve Ticaret (#MMCAS)

Şirketin iştiraki Best Frutta'da sahip olduğu pay oranının % 50'nin üzerine çıkarılması için pay satın alınması kapsamında yapılan görüşmelerin sonuçlandığı ve pay bedeli 25 TL'den 100.000 adet payın devralınması kapsamında anlaşmaya varıldığı açıklandı.

Özbal Çelik Boru (#OZBAL)

Şirket ortaklarından Yağmur Atacan, Timur Büyük, Erdem Kumcu ve Vedat Levi'nin sahip oldukları şirket sermayesinin %18,86'sına karşılık gelen 8.285.000 adet payın pay başına 14,17 TL fiyatla 13 alıcıya toptan alış satış işlemleri kapsamında yapılacak işlemlerin bugün gerçekleştirileceği açıklandı.

Osmanlı Yatırım (#OSMEN)

50 gün vadeli 3,5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

Türk Prysmian Kablo (#PRKAB)

Borsa tarafından şirket paylarına 12 Kasım'a kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

Türk Hava Yolları (#THYAO)

Şirketin Angola'nın başkenti Luanda'ya sefer başlattığı medyada yer aldı.

Türkiye Sigorta (#TURSG)

Şirket ile Kobirate arasında 2 yıl süreli Kurumsal Yönetim Derecelendirme Sözleşmesinin yenilendiği açıklandı. °

Etiketler