BU GELİŞMELERDEN SONRA XRP (RİPPLE) REKOR YÜKSELİŞLER YAPAR

Ripple hangi şartlarda yükseliş rallisi yakalar?

Piyasa hacmi bakımından en büyük altıncı kripto para konumunda yer alan Ripple (XRP) genel fiyat hareketleri ile birlikte hareket etmeye devam ediyor. SEC ile olan davası sebebiyle her ne kadar hala baskılansa da XRP, nispeten kripto para piyasasına ayak uyduruyor.

XRP 1,1 dolar seviyesinde dirençle karşılaşıyor. XRP 6 Ekim’de 1,1 doların üzerine yükseldikten sonra bu seviyede bir reddedilme ile karşılaştı.

Cointurk ve piyasa yorumcuları, 

XRP’nin bir konsolidasyona girmiş olduğunu ve bu sebeple de hafta sonunda fiyat artış hamlelerinin devam edebileceğini düşünüyor. Fiyatın artması ve 1,1 dolarlık direncin kırılması halinde XRP’nin önündeki ikinci güçlü direncin 1,4 dolar bandında olacağı ve 1,5 doların da psikolojik direnç olarak hareket edeceği düşünülüyor.

XRP Fiyat Beklentileri
XRP fiyatında bir ralli yaşanabilmesi için hem SEC ile olan davasının sonuçlanması hem de Ripple’ın artık DeFi ve NFT gibi alanlarda adımlar atması bekleniyor. Bazı analistler Ripple’ın DeFi ya da NFT alanında geliştirmelere imza atması ile XRP fiyatının çok ciddi artışlar yaşayabileceğini düşünüyor.

SEC ile olan dava süreci sebebiyle XRP henüz 2018 yılındaki rekorunu kırabilmiş değil. 2021 yılının rallisi sırasında XRP 1,9 dolara kadar yükselebildi ve rekor fiyat seviyesi olan 3,84 doların oldukça altında kalıyor.

Şayet XRP 3,84 doları kırarsa analistlerin ilk hedefi 5 dolar ve DeFi ya da NFT alanında bir yeniliğin gelmesinin de XRP fiyatını 10 dolara kadar yükseltebileceği düşünülüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.(cointurk)