BTC ve ETHER YÜKSELİŞ; SOL ve AVAX DÜŞÜŞ SİNYALLERİ VERİYOR

Coin piyasasında dengeler yeniden kuruluyor.

Bir hafta önce yaşanan düşüş sonrasında nihayet Bitcoin ve kripto para birimlerinde toparlanma sinyalleri alınıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin önemli seviyelerin üzerinde işlem görürken altcoin’ler de temkinli bir şekilde lideri takip ediyor gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) 43.000 dolara kadar gerileyerek geçtiğimiz hafta piyasada büyük bir paniğe sebep oldu. Uzun bir süre konsolide olduktan sonra BTC’nin bugün yeniden yükselişe geçmesi ise içleri bir nebze rahatlatmış görünüyor.

(ETH) da şu an 3.400 dolarlık direnci kırmaya ve bu seviyeyi desteğe çevirmeye çalışıyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile 3.393 dolardan işlem gören ETH, direnç seviyesinin hemen altında bulunuyor.

Uzman isimlere göre Bitcoin’in konsolide olması ile birlikte ETH, 3.500 dolarlık direnci de kırarak 3.800 dolara doğru harekete geçebilir.

Avalanche ve Solana
Geçtiğimiz hafta piyasada düşüş yaşanırken oldukça iyi performans sergileyen ve hatta rekor kıran SOL ve AVAX’ın düşüşte oldukları görülüyor. Solana son 24 saat içinde %4 değer kaybederken AVAX son 24 saat içinde %5 değer kaybetti.

İki kripto para biriminin de ciddi artışlar yakaladıkları düşünüldüğünde aslında genel piyasa koşullarına göre bu tip geri çekilmelerin yaşanması oldukça normal. Piyasadaki kararsızlık biter ve yeni bir yükseliş trendi başlarsa Solana ve Avalanche de yeniden yukarı yönlü hamleler yapacağı düşünülüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.(cointurk)