BRKO, EMNIS ve DOBUR hisselerine yine yeni cezalar geldi

3 hisseye ceza geldi

Birko Mensucat (#BRKO)

BRKO,  01/08/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 31/08/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem yapacak. 

BRKO hissesinde önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca geçerli olacak... 

Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsıyor.

Doğan Burda (#DOBUR)

DOBUR, 01/08/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 31/08/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem yapacak. 

DOBUR hissesinde daha önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Eminiş Ambalaj (#EMNIS)

EMNIS,  01/08/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 31/08/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem yapacak... 

EMNIS hissesinde daha  önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca geçerli olacak. 

Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını içeriyor...