Borsada halka arz edilen şirketler son dönemde hızlı yükselişleriyle dikkat çekiyor

Borsa İstanbul'da halka arz rüzgarı haftalık bir iki şirketle devam ederken, son dönemde halka açılan şirketlerdeki hızlı yükseliş üç katına vardı.

Borsada halka arz olan yeni hisselerin şovu göz kamaştırıyor. BİST 100 endeksinde son 30 işlem gününde yüzde üçe yakın getiri sağlanırken bu hisselerdeki fiyat ise aldı başını gitti cinsinden. 

Halka arz fiyatı 21 lira olan Kütahya Şeker (#KTSKR) bu süreçte yüzde 221,43 yükselerek 77,85 liraya çıkarken 32 liradan halka arz edilen Penta Teknoloji (#PENTA) bu dönemde yüzde 278,57 yükselerek 130.80 liraya ulaştı. 

Borsada yeni işlem gören bu iki hisseyi ise Diriliş Tekstil hisseleri takip ediyor. Sık sık özel durum bildirimleriyle gündeme gelen Borsa İstanbul tarafından finansal durumun iyileştirilmesi konusunda uyarılan Diriliş Tekstil'de (#DIRIT)  ise yüzde 110,43 yükseliş görüldü.  Borsada en fazla yükselen dördüncü hisse ise sadece 10 gündür Borsa İstanbul’da işlem gören Yeo Teknoloji Enerji’nin (#YEOTK) oldu. Yeo Teknoloji hisseleri yüzde 94,73 oranında yükseliş gösterdi. 

Kaynak: Dünya 

Etiketler
Yorumlar