Borsa şirketlerinde yaşanan son gelişmelerden gündeme yansıyan önemli haberler

Hisse fiyatları üzerinde etkili olan günlük gelişmeler, alınan kararları ve şirket faaliyetlerinden önemli haberler

Aksa Enerji (#AKSEN)

Şirketin %100 bağlı ortaklığı Aksa Aksen Enerji Ticareti'nin Gürcistan'dan 13 Eylül - 30 Eylül arasında 230 MW kapasiteye kadar elektrik enerjisi ithalatı yapmak amacıyla TEİAŞ ve EPDK'ya yaptığı başvurunun onaylanarak, ithalatın başladığı açıklandı.

Anel Elektrik (#ANELE) 

Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun 38,7 milyon TL'sinin proje finansmanlarında kullanılmasının planlandığı açıklandı.

Aselsan (#ASELS) 

Şirket ile bir müşterisi arasında Akıllı Şehir Projesi kapsamında 379,1 milyon TL tutarlı sözleşme imzalandığı, teslimatların 2022 yılında gerçekleştirileceği açıklandı.

Coca Cola İçecek (#CCOLA)

İstanbul Yenibosna'da yer alan Şirketimize ait taşınmazın Altur Turizm'e ve Altur Otomotiv'e 153,3 milyon TL'ye satıldığı açıklandı.

DYO Boya Fabrikaları (#DYOBY)

Şirketin Şirketimiz iç cephe boyası Teknoplast ürününde geliştirdiği yüzeye temas eden coronavirüsü ilk 30 dakika itibarıyla %97,86 oranında ve 24 saat içerisinde %99,99 oranında etkisiz hale getiren ürün geliştirdiği, Sağlık Bakanlığı tarafından da etkisinin onaylandığı açıklandı.

Diriteks Diriliş Tekstil (#DIRIT)

Orkun Arslan ile İmzalanan yatırım sözleşmesi kapsamında 1 milyon TL peşin ödeme yapılarak HALKB kredisi 24 ay vadeli %18 sabit faiz oranı ile yeniden yapılandırıldığı açıklandı.

E-Data Teknoloji (#EDATA)

Şirketin Şirketimiz güvenlik bilgileri ve vaka yönetimi çözümü üreticisi SecureGate S.r.l'nin distribütörü olduğu açıklandı.

Koza Altın (#KOZAL)

Koza Ltd.'nin İngiltere'deki dava sürecinde gelinen aşamada ilgili davacıların temyiz başvurusunun İngiltere Yüksek Mahkemesince reddilerek şirket lehine sonuçlandığı, Koza Altın'ı temsil eden kayyumların veya yönetim kurulu üyelerinin bu yetkilerinin Türk hukuku uyarınca belirleneceği açıklandı.

Kütahya Şeker (#KTSKR)

VBTS kapsamında şirket paylarına 28 Eylül'e kadar brüt takas tedbiri getirilirken, mevcut durumda BİST - 50 payları dışındaki paylarda SPK kararı gereği açığa satış yasağı bulunmakta.

Merit Turizm (#MERIT)

PÖİP'te işlem gören şirket paylarının Ana Pazar'da işlem görmesi için yapılan başvuru sürecinin devam ettiği açıklandı.

Metemtur Yatırım (#METUR)

Muğla Bodrum'da gerçekleştirilmesi planlanan gerçekleştirmeyi konut projesinin ve diğer gayrimenkul projelerinin inşaatı için Gündemir İnşaat'ı tamamının 275.000 TL bedelle satın alınması için sözleşme imzalandığı açıklandı.

Şişecam (#SISE)

Şirketin mimari camlar ve otomotiv cam ihtiyaçlarına yönelik 4 milyar TL'lik iki yeni float hattı yatırımı yapılmasına karar verildiği, bu yatırımlar ile Türkiye'deki mevcut yıllık float üretim kapasitesinin %30 oranında artırılarak 2,6 milyon tona yükseltilmesinin hedeflendiği açıklandı.

Taç Tarım Ürünleri (#TACTR)

Şirket kayıtlı sermaye tavanının 15 milyon TL'den 35 milyon TL'ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

Türk İlaç (#TRILC)

- Sağlık Bakanlığı Çocukluk dönemi aşı takvimi Ulusal Bağışıklama Programında yer alan Tüberküloz aşının ruhsatlandırmada yüksek öncelik onayını aldığı açıklandı.

 

Etiketler
Yorumlar