Borsa İstanbul'da ralli sonrası hedefler bir bir geçilirken yeni hedef 4008 oldu.

Oyak Yatırım Eylül ayı strateji ve hisse öneri raporunu yayımladı. Oyak Yatırım Analistleri yılın ikinci yarısı için bir miktar yavaşlamaya rağmen büyümenin yüzde 5 seviyesinde gerçekleşmesi bekleniyor

Borsa İstanbul cuma günü yüzde 2,44 oranında yükselişle 3521 puandan kapanış gerçekleştirdi. Endeksin ulaştığı zirve ise 3545,86 oldu. Borsa için yapılan yorumlarda Negatif reel faiz ortamında BİST’e yatırım iyi bir seçenek olmaya devam ettiği yönünde. 

Oyak Yatırım eylül ayı strateji raporunda endeksin piyasa tahminlerine göre emsallerine oranla yüzde 60 civarında iskontolu işlem gördüğünü vurguluyor. Analistler, yabancı oranının yüzde 33'lerde seyretmesini ise endeksin çıkış potansiyelini sınırladığını düşünüyüor. 

 

BİST-100 için yeni hedef 4.008'e çıktı

Oyak Yatırım makroekonomik beklentileri ve risksiz faiz oranı varsayımlarıyla (%21’den%18’e düşüş) yaptığı değişiklikler neticesinde araştırma kapsamındaki şirketlerle ilgili tahminlerini ve hedef fiyatlarını güncelledi.

Finans şirketlerinin (bankacılık+sigorta) ve finans dışı şirketlerin sırasıyla %273 ve %111 net kar büyümesi elde etmesi bekleniyor. 2022'de şirket tarafından araştırma kapsamına alınan tüm şirketler için ise %162 kar büyümesi öngörülüyor.

Oyak Yatır yeni değerlemeye göre, 12 aylık BIST100 hedefini %14'lük artışla 3.524'ten 4.008'e yükseltti. Bu raporla, PGSUS için tavsiyesini Endeks Üstü Getiri’ye yükseltirken, ISCTR, YKBNK, TURSG ve TOASO'yu Endekse Paralel Getiri’ye revize etti.  HALKB, TSKB ve VAKBN için yeni taviye ise Endeks Altı Getiri’ye indirildi. Son olarak, daha önce Gözden Geçiriliyor durumunda olan DOAS, KRVGD ve ENKAI'yi Endekse Paralel Getiri, TKFEN ve AKSEN'i de Endek Üstü Getiri olarak yenilendi. 

 

Oyak Yatırım Eylül ayı strateji ve hisse önerileri raporunu buradan indirebilirsiniz... 

Yatırım tavsiyesi değildir!

Etiketler
Yorumlar
Ali koncasivaci@gmail.com
Mukemmel