Borsa İstanbul'da iyimserlik devam ediyor

ABD borsalarının kapalı olduğu günde düşük işlem hacmi dikkat çekerken BİST 100 endeksi günü yüzde 0,41 oranında artışla 1474,72 puandan kapattı.

Borsa İstanbul haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,41 oranında primli 1474,72 puandan kapattı. ABD borsalarının kapalı olduğu günde işlem hacmindeki düşüklük dikkat çekti. Günün sonunda 10,7 milyar lira işlem hacmi oluştu. 

BİST endekslerine bakıldığında ise bankacılık endeksi yüzde 0,97 ve holding endeksi yüzde 0,41 değer kazandı. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 1,36 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı, en çok kaybettiren ise yüzde 0,24 ile iletişim oldu.

Günün önce çıkan hisselerinden #KTSKR, #BRYAT, #ALCAR #IHGZT ve #FRIGO payları ne fazla kaybettiren hisseler olurken #BNTAS, #PEKGY #VERUS, #TKNSA ve #MERCAN hisseleri ise en fazla kazandıran hisseler oldular. 

Global tarafta piyasalara hakim olan olumlu havaya Borsa İstanbul'da eşlik ediyor. Endekste yükseliş devam ederken ara ara görülen düşüşler ise uzmanlar tarafından sağlıklı bir düzeltme hareketi olarak yorumlanıyor. Bu düzeltmeler sırasından uzmanlar yatırımcıların  yükselişlerin yüksek hacimli ve düşüşlerin ise düşük hacimle gerçekleşmesine dikkat etmelerini istiyor. 

Yarın için ise yurt içinde Hazine nakit dengesi, yurt dışında ise Avro Bölgesi'nde büyüme, Almanya'da Zew endeksleri, Çin'de dış ticaret verileri piyasaların takibinde olacak. 

Etiketler
Yorumlar