Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerden güncel haberler

Günün önemli gelişmeleri, şirketler tarafından alınan kararlar, atılan imzalar, işte 06 Ekim 2021 tarihinde öne çıkan haberler.

Arena Bilgisayar (#ARENA)

Şirketin ISO Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, Çevre Yönetim Sistemi ve Kalite Yönetim Sistemi sertifikalarını aldığı açıklandı.

Bilici Yatırım Sanayi  (#BLCYT)

Şirketin iştiraki Biteks'in GES projesinin 1. fazının TEDAŞ tarafından kabulünün yapıldığı ve tam kapasite ile elektrik üretimine başlanacağı açıklandı.

Ford Otosan (FROTO)

Şirketin ağır ticari araç markası Ford Trucks'ın Batı Avrupa'daki stratejik büyümesi kapsamında Almanya pazarına adım attığı medyada yer aldı.

Garanti Faktoring (# GARFA)

VBTS kapsamında şirket paylarına 20 Ekim'e kadar tek fiyat işlem yöntemi getirildi.

Girişim Elektrik (#GESAN) 

Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji'nin TEİAŞ tarafından gerçekleştirilen ITM-368 referanslı 154kV Silahtar GIS TM Yapım İşi kapsamı için ihaleye 55,9 milyon TL ile en iyi teklifin verildiği açıklandı. Şirket ile Adana Ceyhan OSB arasında Ceyhan OSB elektrik altyapısı tamamlanması Projesi kapsamı için sözleşme tutarı 6,0 milyon TL olan davet yazısının şirkete ulaştığı açıklandı.

Hub Girişim Sermayesi (#HUBVC)

Şirketin BB Mekatronik'teki paylarını 94.444 TL'ye devrettiği açıklandı. Şirketin Pulpoar Bilişim'e iştirak etmesine karar verildiği açıklandı. 

İş Finansal Kiralama (#ISFIN)

85 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

İnveo Yatırım Holding (#INVEO)

İngiltere Sermaye Piyasaları'nda faaliyet gösteren şirketin aracı kurum iştiraki Gedik International'ın unvanının Finveo güncellendiği açıklandı.

İzmir Fırça Sanayi (#IZFAS)

Araştırma, Geliştirme ve Tasarım Faaliyetlerinin Desteklenmesi amacıyla teşvik ve muafiyetlerden yararlanmak üzere Bakanlığa Ar -Ge ve Tasarım merkezi başvurusunda bulunulduğu açıklandı.

İttifak Holding (#ITTFH)

Konya'da bir otomobil markasının yetkili satış hizmetini veren ve Şirketin %93,08, ADESE'nin %6,92 oranında pay sahibi olduğu İrent Oto Kiralama ile ilgili otomobil firması arasında düzenlenen bayilik sözleşmesinin uzatılmasına, İrent Oto Kiralama'nın ITTFH'nin %100 'üne sahip olduğu AES Sigorta ile birleşmesine karar verildiği açıklandı.

Merit Turizm Yatırım (#MERIT)

 Borsa tarafından PÖİP'te işlem gören şirket paylarının yarından itibaren Ana Pazar'da işlem görmesine karar verildiği açıklandı.

Migros (#MGROS)

- Eylül ayında 7 adet Migros, 3 adet Migros Jet, 5 adet Macrocenter ve 1 adet Toptan olmak üzere 16 adet mağaza açıldığı belirtildi.

Otokar (#OTKAR)

EBRD tarafından Ürdün Amman Belediyesi için 100 adet Vectio C dizel tip otobüs, 36 adet Kent C dizel tip otobüs tedariki ve bu otobüslerin 2 yıllık bakımı ve sürücü eğitimleri için açılan yaklaşık 23 milyon dolarlık ihalenin kazanıldığı açıklandı.

RTA laboratuvarları (#RTALB)

Devlet Malzeme Ofisi tarafından Covid - 19 tanı kitinin temini kapsamında akdedilen Sağlık Market Tıbbi Malzeme Çerçeve Anlaşması Kapsamında şirkete 1.500.000 adet ürün siparişi verildiği açıklandı.

Serve Film Prodüksiyon (#SERVE)

Vera Gyrimenkul tarafından şirketin.2021 tarihli finansal tablolarda 1,4 milyon TL değeri olan Beşiktaş'taki gayrimenkulün değerinin yapılan değerleme sonucunda 3,2 milyon TL olarak belirlendiği açıklandı.

Sinpaş GYO (#SNGYO)

Şirket tarafından Ocak - Eylül arasında toplam 429 adet bağımsız bölümün satışının gerçekleştirildiği satışlara ilişkin toplam cironun 740,1 milyon TL olduğu açıklandı. °
 

Global Yatırım Holding (#GLYHO)

Mehmet Kutman tarafından 2,05 TL fiyattan 500.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %25,33'e yükseldi. Mehmet Kutman tarafından GLYHO payları ile ilgili VTB Bank SE ile Turkcom Turizm arasında yapılan 2 yıl süreli Repo Confirmation anlaşması kapsamında 89.621.796 adet payın virmanlandığı açıklandı.

İnfo Yatırım (#INFO)

Şirket paylarının geri alınması kapsamında 75.138 adet pay 3,92 - 3,94 TL fiyat aralığından geri alınırken, geri alım programı tamamlandı.


Niğbaş Niğde Beton (#NIBAS)

Özışık İnşaat tarafından 8,30 - 8,63 TL fiyat aralığından 500.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %1,85'e geriledi. Işıklar Holding tarafından 8,10 - 8,33 TL fiyat aralığından 540.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %31,76'ya geriledi.

Aksa Enerji (#AKSEN)

Şirket sermayesi yarın 613,2 milyon TL'den %100 oranında bedelsiz olarak 613,2 milyon TL artışla 1,22 milyar TL'ye yükseltilecek.


Pınar Su (#PINSU)

Şirket sermayesi yarın 44,8 milyon TL'den %111,70 oranında bedelli olarak 50 milyon TL nakden artışla 94,8 milyon TL'ye yükseltilecek.

Etiketler
Yorumlar