Borsa İstanbul'da dünkü toparlanmanın bugün de devam etmesi bekleniyor.

Küresel Piyasalara nazaran daha pozitif görüntü veren Borsa İstanbul bu seyrini bugünde devam ettirmesi bekleniyor. Temkinli yükselişle 1425 puanı hedefleyen endeks içerde konut satış istatistiklerini takip edecek.

Bu sabah küresel borsalar yönsüz bir görüntü sergiliyor. MSCI Asya Pasifik endeksi ve ABD vadelileri yatay. Diğer yandan, ABD on yıllık tahvil faizinin %1,60'ın altına gelmesi Dolar'da kısmi baskıya yol açarken, Gelişmekte Olan Para birimleri hafif alıcılı.

Dolar/TL 9,380 Lira üzerinde fiyatlanmalar devam ederken, euro 10,4407 lirada bulunuyor. 

Piyasalar dün açılıştan sonra gösterdiği hızlı toparlanma sonrası 1416 puan seviyesinden kapanış gerçekleştirmişti. Bu sabah ise endeksin temkinli ancak alıcılı bir görüntü ile işlemlere açılması bekleniyor. 

 Dün açılışta gelen satışların ardından yaşanan hızlı toparlanma endekste kısa vadeli alım iştahın sürebileceğine işaret ediyor ki işlem hacmi 16,1milyar TL ile yakın dönem ortalamalarının üzerinde gerçekleşti.

Teknik olarak da aylık ortalamasının üzerine çıkan endekste göstergelerdeki toparlanma biraz daha belirginleşti. Bu kapsamda, endeks bugün artı bölgede kalarak 1.428 direnç bölgesini hedeflemek isteyebilir.

Yurt içinde TÜİK tarafından saat 10.00'da açıklanacak konut satış rakamları bekleniyor. Dışarda ise bugün ABD'de eylül ayı enflasyon oranları açıklanıyor. (yıllık beklenti %5,3, önceki %5,3), enerji fiyatlarındaki dalgalanmanın sürmesi nedeniyle piyasa üzerinde sınırlı etki yapabilir ancak enflasyon endişelerinin arttığı ortamda beklentilerin altındaki bir veri rahatlatıcı bir etki yaratabilir.  ABD'de bugün bilanço sezonu bankalarla açılırken Fed toplantı tutanakları da yakından takip edilecek. 

 

 

 

Etiketler
Yorumlar