Borsa İstanbul soluksuz yükselişi bugün yavaşladı. Endeks günü yüzde 0,38 artıda tamamladı.

Borsa hafif artıda başladığı günü sakin bir seyirle yine hafif artıda tamamladı. ABD piyasalarının tatilde olduğu günde 31.8 milyar liranın üzerinde işlem hacmi gerçekleşti.

Kurda yaşanan gelişmeler piyasanın gündemini oluşturmaya devam ediyor. Yükselişin şimdilik durduğu gözlense de dalga boyu yüksek oynaklığı devam ettiği ortamda  Borsa İstanbul yüzde 0,38 oranında artışla günü 1819,23 puandan kapanış gerçekleştirdi. 

Günün sonunda BİST100 endeksinde 31,8 milyar liranın üzerinde işlem hacmi oluşurken yeni bir kapanış rekoruna imza atılmış oldu.

6,92 puan yükselişin yaşandığı günde İnşaat ve bilişim sektörü hisseleri öne çıkarken banka, ulaştırma - havacılık ve madencilik hisseleri negatif tarafta yer aldı. 

Günün en fazla yükselen hisseleri #SAFKR, #LUKSK, #SANFM, #PRKAB ve #ORCAY olurken en fazla değer kaybeden hisseler ise #PGSUS, #YKBNK, #PETKM, #TAVHL ve #NETAS en fazla değer kaybeden hisseler oldu. 

Günün gelişmelerine bakıldığında ise Merkez Bankası tarafından açıklanan haftalık menkul kıymet istatistiklerine göre hisse piyasalarına yabancı girişi devam ediyor. 

Kurdaki ser yükseliş sonrası açıklama yapan Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu bugün Türkiye Bankalar Birliği üyeleriyle bir araya geliyor. Görüşmede kurdaki son yükseliş ve ekonomideki son gelişmeler ele alınması bekleniyor. 

Yorumlar