Borsa İstanbul haftanın ikinci günü yüzde 0,13 artıda işlemlere başladı

Dünü kayıplarla tamamlayan borsa bu sabah bir miktar daha olumlu güne başladı. BİST 100 endeksi yüzde 0,13 artışla 1396,11 puandan güne merhaba dedi.

Doların güçlenmesi ve ABD tahvil faizlerindeki artış gelişmekte olan ülke varlıklarının negatif haber akışına karşı kırılganlığını artırıyor. Türkiye varlıkları dünya piyasalarındaki satışlara paralel değer kaybetmeye devam ediyor.

Dün yatay başlangıç sonrası hisse senetleri ortalama yüzde 0,51 oranında değer kaybederken BİST 100 endeksi 1394,37 puandan kapanış gerçekleştirdi. 

Yeni gün başlarken Borsa İstanbul'da dünkü kapanışa göre bir miktar olumlu görünüm hakimken yüzde 0,13'lik bir artışla 1396,11 puandan açılış gerçekleştirdi. 

Piyasalarda Türk lirası, uzun vadeli tahviller ve bankalarla başlayan satışlar genele yayılıyor görüntüsü verirken, çimento, gübre, enerji,  GYO sektörleri, Aselsan, Tüpraş, Türk Telekom, Petkim, dünkü satış dalgasında pozitif ayrışan hisseler arasında yer aldı. 

Bu sabah ise alım tarafında öne çıkan hisseler #ALCTL #NUGYO #INVEO #KNFRT ve #POLTK olurken satım tarafında ise #HURGZ, #AYGO, #RALYH #YUNSA ve #BIOEN hisseler oldu. 

Etiketler
Yorumlar