Borsa dalgalı seyirle geçirdiği günü ekside kapattı.

Borsa İstanbul dünkü seyrini bugünde devam ettirdi. Gün içinde yüzde 1 üzerinde kazanç sağlayan borsa kazanımlarını kapanışa doğru geri verdi.

Borsa İstanbul artıda başladığı günü dalgalı seyir sonrası negatif tarafta kapattı. Gün içinde 1432 puanı gören BİST 100 endeksi, ABD'de açıklanan enflasyon oranları sonrası yönünü aşağı döndü. 

Yüzde 5,4 ile beklentilerin üzerinde gelen enflasyon oranları sonrası dolarda başlayan hareket, yeni rekorlar getirirken endekste de satışlara neden oldu. BİST 100 endeksi günü yüzde 0,23 oranında kayıpla 1413,5 puandan kapattı. 

BİST 100 endeksi dünden sonra bugünde işlem hacimde yükseliş dikkat çekti. BİST 100 endeksinden 25 Mayıs 2021 tarihinde 21.9 milyar liralık işlem hacimden sonraki en yüksek rakama imza atıldı. Günün sonunda 19,9 milyar liranın üzerinde işlem hacmi oluştu. 

Ulaştırma, Metal eşya makina endeksi hisselerinin öne çıktığı günde, finansal kiralama faktoring, kimya petrol plastik sektör endeksi en fazla kayıp yaşaya hisseler oldu. 

En fazla kazandıran hisseler #LUKSK #FROTO #TDGYO #KTSKR ve #OZBAL olurken, en fazla kaybettiren hisseler #ALBRK, #CEMTS #TUPRS, #NETAS ve #AYGAZ hisseleri oldu. 

 

 

Etiketler
Yorumlar