BİM yöneticisi, Devlet Bahçeli'ye "yalan söylüyorsun," dedi

Devlet Bahçeli, üç harfli marketlere FETÖ'cü olabilmekle itham etti, marketler adına açıklama yapan Galip Aykaç ise Devlet Bahçeli'nin yalan söylediğini belirtti.

BİM'in yöneticisinden Bahçeli'ye sert tepki: FETÖ'yle bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var...
"Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler"

Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı ve BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, fiyatların artması konusunda zincir marketlerin hedef alınmasına çok sert tepki gösterdi. Aykaç, "Nizamı tanımayan yerel yöneticilere… Ziraattan haberi olmayan ve özellikle İstanbul Ziraat Odası Başkanı'na… FETÖ'ye bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler" diye konuştu. Aykaç, "Bre ahlaksızlar, densizler sizlere bundan sonra sizin tonunuzla cevap vereceğim bunu bilesiniz" diye konuştu.

Kurtköy'de düzenlenen ve perakende gıda sektöründen temsilcilerinin katıldığı '7.Private Label Zirvesi' kapsamında Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı Galip Aykaç konuşma yaptı. 

Aykaç, zincir marketlerin hayat pahalılığından ve zamlardan sorumlu tutulmasına tepki gösterirken,  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "FETÖ’yle irtibatları araştırılsın" sözüne atıfta bulundu ve "FETÖ'yle bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler" diye konuştu. 

Aykaç'ın konuşması şöyle sürdü:

"Perakende işletmelerinin enflasyondan arındırılmış ve sadece nominal kar rakamlarına bakarak olumsuz yorum yapan maaşlı televizyon yorumcularına, bizleri terörist ilan edenlere bizlere vicdansız hatta kansız diyenlere ve bunları gazetede yayınlayarak ahlaksızca bizi çete ilan edenlere ve tabirimi maruz görün ama müsaadenizle, gazeteci müsveddelerine söyleyeceklerimiz var. Eğer doğruysa diyerek ülkenin değerlerine saldıranlara, ilan vermiyoruz diye gazete sayfasını boş bırakanlara televizyonda, ağızlarından, salyalarını akıtarak küfredenlere, bilmedikleri konularda biliyormuş gibi yorum yapanlara, peyniri, yumurtayı sadece sofrasında görüp peynirle yumurtayla ilgili yorum yapanlara, bu dünyayı size yaşanmaz kılarım diyecek kadar meselelerden bir haber olan depoyu basıp günlük tüketim kadar bile olmayan yağları, halka dağıtırım diyecek kadar iş bilmez yöneticilere… Mağaza çalışanlarımıza, söyleyin yöneticilerinize bu işin sonu kötü olacak, size burada ekmek yedirtmeyiz diyen kanun, nizamı tanımayan yerel yöneticilere… Ziraattan haberi olmayan ve özellikle İstanbul Ziraat Odası Başkanı'na… FETÖ'yle bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler. Bu süreçte o bahsedilen zincir marketleri diye altını çizerek söylenen üç harfliler diye bizleri farklı yere koyan ve bunları koymaya çalışan ve Müslüman olduğunu iddia eden bu insanlara söyleyeceklerimiz var. Lütfen aynaya baksınlar. Kendilerini göreceklerdir. Bunların hepsinde bir art niyet vardır. Bir algı yönetimi vardır. Bunlara tüketicimiz hiçbir zaman karşılık vermemiştir." 

Aykaç, “Biz bu ülkenin temel taşlarıyız, bu temel taşları yerinden oynatmaya da bunların güçleri yetmez” dedi. (t24.com) 

Piyasa Özeti
BIST 100 4.838,14 %1.81
Dolar 18,820 %0.10
Euro 20,568 %0.12
Gram Altın 1.156,59 %0.09
Brent Petrol 81,750 %-0.39
Bitcoin 23.432,12 %0.00