Beş günlük tavan serisi patron satışıyla terse döndü, hisse brüt takasa alındı

Akdeniz Yatırım Holding hisselerinde son 5 günde görülen tavan serisi şirketin hisse satışı ile son buldu. Hisse tavandan tabana kilitlendi.

Hisseleri borsada işlem gören Akdeniz Yatırım Holding A.Ş (#AKYHO) hisseleri bir süredir hızlı yükseliş trendindeydi. 31 Ağustos'ta 1,89 TL'den açılış yapan hissede kapanış 2,07 liradan oldu. 

Beş işlem gününde tavan serisi devam şirket hisseleri kısa sürede 2,97 TL'yi gördü. Şirket hisselerindeki bu sert yükseliş için açıklamada bulanan Akdeniz Yatırım Holding "Şirketimiz payları üzerinde gerçekleşen olağandışı fiyat ve miktar hareketlerine ilişkin olarak Şirketimiz nezdinde kamuya açıklanmamış herhangi özel bir durumu bulunmamaktadır." ifadelerini kullandı. 

Dün #AKYHO payları 2,97 TL'den işlemlere başladıktan sonra bir anda şok düşüşle 2,43 lira taban fiyattan işlem görmeye başladı. Tavandan, tabana kilitlenen hisseler günün en fazla kaybeden hissesi olurken, akşam saatlerinde de hisseye brüt takas tedbir geldiği açıklandı. 

Aynı dakikalarda şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada şirketin hisse satışı yaptığı duyuruldu. Bildirime göre Akdeniz Yatırım Holding 3 milyon 994 bin 550 adet hisseyi 2,97 TL fiyatla sattığı belirtildi. 

Son dönem bilançoları sürekli zarar yazan Akdeniz Yatırım Holding'in defter değer 1,13 iken piyasa değeri 301,5 milyon lira seviyesinde bulunuyor. Şirketin zarar yazan bilançosundan dolayı F/K oranı hesaplanamıyor. Grafiğine bakıldığında dönem dönem çok sert fiyat hareketleri dikkat çekerken uzamanlar zirve fiyatlarına yakın seyreden hissede küçük yatırımcılar için işlem yaparken dikkatli olunması konusunda uyarıyor. 

Not: Hisse bugünden itibaren 15 gün süreyle brüt takas tedbiri ile işlem görecek. 

 

Etiketler