Bank of America analistleri 2022 yılı için yüksek enflasyon ve faiz beklerken piyasalarda düşüş olacağını tahmin ediyor.

2021 yılında pandeminin etkilerinden kurtulmaya çalışan piyasalar rekor kapanışlarla yılı tamamlamaya hazırlanırken 2022 için enflasyon endişesi ağır basıyor.

Bank of America Corp. gelecek yıl için piyasalarda düşüş bekliyor. Banka stratejistleri 2022 yılı için yüksek enflasyon ve artan faiz oranları küresel varlık fiyatlarını yükseltirken yatırımcıları nakdi korumaya çağırdı. 

 Michael Hartnett liderliğindeki stratejistler, oynaklık göstergeleri, petrol, enerji, ABD doları ve gerçek varlıklar üzerinde uzun pozisyonlar dahil olmak üzere makro işlem tavsiyelerini sıraladı. Buna göre yatırımcıları büyüme ve  enflasyon şokundan sora 2022'de "faiz şoku" bekleyebilirler.

Banka stratejistleri, "Bu nedenle düşüş yönündeki pozisyona geçiyoruz ve sermayenin korunmasının önümüzdeki yıl bir tema olarak büyüyeceğine inanıyoruz" dedi.

 BofA tahminleri, hisse senedi piyasalarının önümüzdeki yıl daha sakin bir hızla tırmanış öngören Goldman Sachs Group Inc. ve JPMorgan Chase & Co. da dahil olmak üzere diğer Wall Street bankalarındaki yükseliş görünümleriyle keskin bir tezat oluşturuyor.

Etiketler
Yorumlar