AYNES'de itirazlar fayda etmedi şirket ihaleyle satılıyor

Aynes, sahibinin itirazlarına rağmen satılıyor... Aynes'in kurucusu ihaleye girecekleri uyarmış ve bu satışın yapılamayacağını iddia etmişti.

TMSF'nin bugünkü Resmi Gazete'de iki satış ilanı yer aldı.

Fon'un kayyum olarak atandığı Aynes Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ kapsamında oluşturulan Aynes Gıda Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün satışına karar verildi. Söz konusu bütünlüğün kapsamı, şirketin mal, hak, varlıkları ve sözleşmeleri kapsıyor... 

Muhammen bedeli 785 milyon 500 bin lira olarak belirlenen bütünlük, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle ihaleye çıkarılacak.

İhale, 26 Temmuz 2022'de saat 11.00'da TMSF'nin Esentepe'deki binasında gerçekleştirilecek.

İHALEYE İTİRAZ VAR, SATIŞ FİYATI ÇOK DÜŞÜK BEDELLE AÇILDI

Aynes'in kurucusu ihaleye girecekleri uyarmış ve bu satışın yapılamayacağını iddia etmişti. 12 Ekim’de TMSF tarafından 667 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkarılacak Denizli’deki süt ürünleri tesisi Aynes’in büyük ortağı Nevzat Serin, ihale şartnamesini alan firmalara noter üzerinden ihtarname gönderdi. Serin, ihtarnamede “Şirket kelepir fiyata satılıyor. Satışın iptaline karşı dava açacağım” demişti... 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ile CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu'da daha önce yaptıkları açıklamada AYNES'in dörtte bir fiyatına satıldığını ve bu satışı takip ettiklerini belirtmişti. 

EDATA SATILIYOR

TMSF'nin Resmi Gazete'de yer alan diğer satış ilanına göre, Fon'un kayyum olarak atandığı E Data Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ ve R2 Servis Elektrik Elektronik ve Bilgisayar Teknolojiler Sanayi ve Ticaret AŞ kapsamında oluşturulan E Data-R2 Servis Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün satışına karar verildi. Söz konusu bütünlüğün kapsamı, şirketin mal, hak, varlıkları ve sözleşmelerden oluşuyor.

Muhammen bedeli 111 milyon lira olarak belirlenen bütünlük, kapalı zarf ve açık artırma usullerinin birlikte uygulanması suretiyle ihaleye çıkarılacak.

İhale, 26 Temmuz 2022'de saat 14.30'da TMSF'nin Esentepe'deki binasında gerçekleştirilecek.