Aydem Enerji'nin daha önce kazandığını duyurduğu ihale yeni KAP haberiyle iptal olduğu açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ının kararıyla Akköprü hidroelektrik Santrali özelleştirme ihalesini iptal etti.

En yüksek teklifi veren Aydem Enerji Akköprü Hidroelektrik Santrali Özelleştirme ihalesini kazanmıştı. Rekabet Kurulu tarafından da onaylanan ihale sonucu ve devir kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 19 Ocak 2022 tarihli kararı ile iptal edildi. 

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde bulunan Dalaman çayı üzerinde kurulu olan 11 MW kurulu güce sahip olan Akköprü HES ihalesinin neden iptal edildiği açıklanmadı. 

Aydem Enerji, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada "Elektrik Üretim A.Ş.'ye ait Akköprü HES'in özelleştirilmesi ihalesinde, Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş. tarafından verilen teklifin en yüksek teklif olarak gerçekleştiği ve ihale kararının Rekabet Kurulunca onaylandığı kamuya açıklanmıştır.
Bununla birlikte bahse konu ihalenin 19 Ocak 2022 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile iptal edildiği 24 Ocak 2022 tarihinde Aydem Yenilenebilir Enerji A.Ş.'ne tebliğ edilmiştir." ifadeleri kullanıldı. 

Halka arz fiyatından çok uzak 

Aydem Enerji (#AYDEM) hisseleri Nisan 2021'de borsada işlem görmeye başladı. 9,90 lira halka arz fiyatı bulanan şirket ilk işlem gününde başlayan düşüşü halen telafi edemedi. 

En düşük 5,90 lirayı gören hisse dünkü dest düşüşte yüzde 1,13 oranında primle günü 7,15 liradan tamamladı. Hisse halka arz fiyatına göre yatırımcısına yüzde 28 civarında kayıp yaşattı. 

Yıldız Pazar'da işlem gören #AYDEM son bilançosunda 8,2 milyon lira kar açıkladı. Defter Değeri 7,32 olan hisse borsada defter değerinin altına işlem gören az sayıdaki hisselerden bir durumunda. 

Hisse 2022 yılına yükselişle başladı. 2021 yılını 5,95 liradan kapatan hissede çıkış devam ediyor. 

Etiketler
Yorumlar