Arena Bilgisayar'da, mayıs ayında duyurduğu şirketin satın alınması için imzalar atıldı

Arena Bilgisayar daha önce duyurduğu Brightstar Telekomünikasyon Dağıtım Ltd. Şti.'nin (Brightstar Türkiye) hisselerinin satın alınması için sözleşme imzaladı.

Arena, Brightstar Türkiye hisselerinin yüzde 100'ünün satın alınması için sözleşme imzaladı.

Şirketten KAP'a yapılan bildirime göre satın alınmanın, Rekabet Kurulu onayı dahil gerekli yasal süreçlerin  tamamlanması ve Satın Alma Sözleşmesinde yer alan koşulların  karşılıklı olarak yerine getirilmesini takiben tamamlanacağı açıklandı. 

Şirket açıklamasına göre, Amerikalı teknoloji distribütörü Likewize’ın (önceki adıyla Brightstar’ın) Türkiye iştirakinin satın alınma bedeli olarak 35 milyon dolar ödeme yapılacak. 

Brightstar Türkiye, kurulduğu 2009’dan itibaren tüm telekomünikasyon ürünlerinin Vodafone Türkiye satış noktalarına ve iş ortaklarına dağıtılması konusunda dağıtıcılık anlaşmasına sahip.

Bu anlaşmanın mevcut koşullarla ortaklık değişimi sonrasında uzun dönemli olarak devamına ilişkin Vodafone Türkiye ile gerekli mutabakat sağlandı.

 Apple, Samsung, Oppo, Xiaomi, Huawei, Lenovo, Honor, Tecno, Harman Kardon, JBL, Sennheiser gibi akıllı telefon ve yeni nesil aksesuar ürünlerinin dağıtımını gerçekleştiren Brightstar Türkiye, satın almanın tamamlanması sonrasında bu ürünlere ilave olarak Arena’nın portföyünde bulunan teknoloji, ürün ve hizmetleri de kendi satış kanalları üzerinden dağıtma fırsatı elde edecek.

Etiketler
Yorumlar