Arena Bilgisayar, infinix marka cep telefonlarının distribütörü oldu.

Arane Bilgisayar yeni bir distribütörlük anlaşması imzaladı. İnfinix marka cep telefonlarını Türkiye'ye Arane satacak, Şirket böylece satışlarına 20 milyon dolarlık ek katkı sağlayacak.

1991 yılında kurulan ve 2000 yılından beri de Borsa İstanbul'da hisseleri işlem gören Arena Bilgisayar, Kamuyu Aydınlatma Platforumu'na (KAP) yaptığı açıklamada yeni bir distribütörlük anlaşması imzaladığını duyurdu. 

Açıklamaya göre Çin merkezli Transsion Holdings bünyesinde yer alan Infinix marka cep telefonu ve aksesuarlarının Türkiye genelinde dağıtımını Arena Bilgisayar yapacak. 

Şirket yaptığı açıklamada bu anlaşma ile satışlarına 20 milyon ABD doları üzerinde katkı bekliyor. 

KAP açıklaması şu şekilde: 

"Şirketimiz, Infinix marka cep telefonu ve aksesuarlarının Türkiye genelinde dağıtımına ilişkin distribütörlük anlaşması imzalamıştır. Infinix, Tecno ve Itel marka akıllı telefon ve aksesuarlarının üreticisi konumunda bulunan Çin merkezli "Transsion Holdings"in bünyesinde yer almaktadır. Transsion Holdings Afrika, Hindistan, Orta Doğu ve Asya-Pasifik pazarlarında başarılı bir yaygınlaşma stratejisi uygulayarak önemli bir pazar payı elde etmiştir. Infinix ile yapılan anlaşmanın Şirket'imizin satışlarına yıllık 20 Milyon ABD Doları üzerinde katkı sağlaması beklenmektedir.

Pay sahiplerinin ve Kamunun bilgisine sunulur."

Yıldız Pazar'da işlem gören #ARENA bu sabah 13.00 TL seviyesinden işlemlere başlamış, haberle birlikte 13,65 TL seviyesine yükseldi. Hissede son fiyatlama yüzde 3,25 yükselişle 13,35 TL'den gerçekleşiyor. 

Etiketler
Yorumlar