Altın ve dolar, bu sabah tüm zamanların yükseliş rekorunu kırdı

Altın ve dolar yine yeniden rekor kırdı!

Türk Lirası, dolar karşısında erimeye devam ediyor... Diğer yandan da dolar, tl karşısında her gün yeni bir rekor kırıyor...

Bugün serbest piyasada dolar 10,11 liradan, avro 11,51 liradan güne başladı. Altın tüm zamanların rekorlarını kırmaya devam ediyor. 

TL, enflasyondaki yükselişe rağmen gerileyen politika faizinin yarattığı baskının da katkısıyla geçen hafta dolar karşısında yüzde 3 değer yitirerek önemli bir psikolojik seviye olan 10 seviyesini aşmıştı. Bugün dolar 10,17 tl ile tüm zamanların yükseliş rekorunu kırdı. 

Altın fiyatının dolar karşısında yüksek seyretmesi ve dolar/TL’nin yukarı yönlü hareketi nedeniyle gram altın da tarihi rekorunu yineledi.

600 TL’lik seviyenin üzerindeki seyrini sürdüren gram altın bu sabah saatlerinde yüzde 0,4’e varan artışla 609 TL’lik seviyeyi görerek tarihi rekorunu yineledi.

Çeyrek altın bin tl sınırında 

 Kapalıçarşı’daçeyrek altın 964 TL alış ve 989 TL satış fiyatıyla, yarım altın 1928 TL alış ve 1989 TL satış fiyatıyla ve Cumhuriyet altını 3 bin 854 alış, 3 bin 961 TL satış fiyatıyla işlem yapıyor.