Alarko Holding beklenti üstü bilanço karı açıkladı

ALHOL bilanço yorumu

2022 yılı ikinci çeyreğine ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan Alarko Holding, net kârını 3.3 milyar TL seviyesine taşıyarak beklentilerin üzerinde sonuçlar elde etti.

 Alarko Holding, 2022 yılının ikinci çeyreğine ilişkin konsolide finansal sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. Buna göre Holding, konsolide bazda, satış karını 30 katın üzerinde bir büyüme ile 3.3 milyar TL seviyesine ulaştırdı.

2021'in  aynı döneminde ise ALHOL, 101,5mn TL ana ortaklık net dönem karı kaydetmişti. Şirket’in satış gelirleri 2Ç21’de 435mn TL iken 2022 yılının ikinci çeyreğinde 1.758mn TL olmuştur. 

2. çeyrek kar rakamıyla beraber Şirket’in 1Y2022 ana ortaklık net dönem karı 3.265mn TL olmuştur. Geçen yılın aynı döneminde Şirket, 144,6mn TL ana ortaklık net dönem karı kaydetmişti.

ALHOL yönetimi bilanço hakkında şu açıklamayı yaptı:

“2.  çeyrekte de beklentilerimizin üzerinde sonuçlar elde ettik. Son 6 çeyrektir konsolide karımızı sürekli artırmayı başardık. Özellikle büyümenin ivme kazanması beni daha da tatmin etti. Her ne kadar zorlu faaliyet ortamı devam etse bile, çeşitlendirilmiş iş kollarımız, üstün icra kabiliyetimiz, etkin finans politikalarımız ve dijitalleşme stratejimiz ile başarılı operasyonel ve finansal sonuçlara imza attık.
Konsolide bazda, net karımız ilk 6 ayda geçen yılın aynı dönemine kıyasla yaklaşık 30 kat artışla 3.3 milyar TL’na ulaşmıştır.