Acme Holding, Artemis Halı'yı kasım ayında halka arz etmek üzere çalışmalara başladı

Borsada halka arzların hız kestiği günlerde yeni bir arz haberi daha geldi. Acme Holding arz gelirlerini Ar-Ge çalışmalarında değerlendireceği Artemis Halı'yı halka arz ediyor.

Borsada çok sayıda şirketin halka arz çalışmaları devam ederken yeni şirketlerde bunlara ekleniyor. 

Acme Holding, Artemis Halı'yı kasım ayında halka arz etmek istiyor.  Bünyesinde Armis Yatak ve Artemis Halı gibi markaları barındıran Acme Holding, küresel çaptaki hammadde arzlarının yetersizliği üretim süreçlerinde ki sıkıntılara rağmen, 2022’nin ilk 9 ayında Armis Yatak tarafında yüzde 119, Artemis Halı tarafında yüzde 75 büyüme kaydetti.

Artemis Halı olarak Ar-Ge çalışmalarına yıllık ciromuzun yüzde 7’sini ayırıyoruz diyen Acme Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı,  “Gaziantep halı sektöründen halka arz olacak ikinci firma olacağız. Halka arzı ekonomik bir kaynak elde etmek mantığıyla değil, şirketin kurumsallığını artırıp ileriye dönük yatırımlar ve Ar- Ge yatırımları ile daha özellikli ürünler üretme mantığıyla gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullanıyor. 

2022’nin ilk 3 çeyreğinde yaptıkları yatırımlar sonucu 100 noktayı daha Armis ürünleri ile buluşturduklarını söyleyen Batallı, “Hali hazırda 76 adet Armis Yatak showroom şubemiz bulunuyor. Bu sayıyı yılsonuna kadar 150’ye ulaştırmayı hedefliyoruz. Armis showroomlarımızın yanı sıra 500’e yakın corner satış noktamız var. Bu noktaların sayısını da yılsonuna kadar 750 seviyelerine çıkarmayı hedefliyoruz. 2022 yılsonuna kadar 81 ilde olmayı ve sadece İstanbul’da 60 yeni mağaza açmayı hedefliyoruz” bilgisini paylaştı.

 

Kaynak: Leyla İLHAN / Dünya

Etiketler
Yorumlar