31 Milyon lira zarar yazan Akfen GYO 3,1 milyon lira krediyi erken ödedi.

3 aylık kira gelirlerini Euro bazında %24 arttıran Akfen GYO, ulusal kredi notunu A-‘ye çıkartırken, kredilerinde 3.1 milyon Euro’luk erken ödeme gerçekleştirdi

JCR Avrasya, Akfen GYO’nun  uzun vadeli ulusal kurum kredi rating notunu yükseltti. Şirketten yapılan açıklaya göre kredi ödeme planına ilave olarak 3.1 milyon Euro’luk erken ödeme gerçekleştirirken kredi notu BBB (tr)’den A-(tr)'ye yükseldi. 

Akfen GYO, Nisan ayı içerisinde, ilk olarak 2022 yılının Ocak-Mart ayları arasındaki ilk 3 aylık döneminde kira gelirlerini, geçen yılın aynı dönemine göre, Euro bazında yüzde 24 artırarak 4.2 milyon Euro’ya ulaştırmayı başardı.

Akfen GYO Genel Müdürü Sertac Karaağaoğlu, geçen yılki yeniden yapılanma sonrasında bu yıl art arda olumlu gelişmeler ile daha önceden planladıkları şekilde yollarına devam ettiklerini belirtti. Karaağaoğlu, “Akfen GYO olarak her alanda attığımız adımların karşılığını almaya devam ediyoruz. İlk çeyrekte kira gelirlerinin en düşük olduğu sezonda gerçekleşen kur artışlarından dolayı önceki yıllardaki gibi yazdığımız zararı Mayıs ayıyla birlikte turizm sezonunun başlaması ile telafi etmiş olacağız. Buradan hareketle nakit fazlası yaratan başarılı finansal görünümümüzü devam ettirmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

#AKFGY 2021 yılını 2 milyar liranın üzerinde kârla kapatırken 2022 yılına 31.7 milyon lira zararla başladı. Şirketin borsada işlem gören hisseleri ise yılın ilk günlerde yaşanan sert düşüşle zirveden oldukça uzakta. 17 Ocak'ta 9,40 lira olan hisse 2,88 liradan işlem görüyor.  

Etiketler
Yorumlar