Borsa şirketlerinden önemli haberler

28 Eylül 2022 Hisseleri halka açık şirketlerden gündeme yansıyan önemli haberler ve ayrıntıları.

ALGYO – İstanbul Beyoğlu’ndaki Alarko – DİM İş Merkezi'nin 4 bağımsız bölümünün 39,6 milyon TL’ye Sürgü Gayrimenkul’e satılmasına karar verildiği açıklandı.
ANGEN – Polonya'da satış ve pazarlama faaliyetlerini yürütmek üzere kurulan RhineGene Poland’ın kuruluş işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.
AYES – Şirketin Almanya kalite standartlarına uygunluğu gösterir belgesi almaya hak kazandığı açıklandı.
CRDFA – 119 gün vadeli 5 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
COSMO – Şirketin, Mekatronik Yapı’nın %51 payını 2,5 milyon TL bedelle satın alındığı açıklandı.
DAPGM – Şirketin Dap Nişantaşı Koru ve DAP Ormanköy Çekmeköy ile Kolay Birleşme Usulüne göre birleşmesine karar verilmesi sonrasında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
ECILC – Şirketin iş ortaklığı Eczacıbaşı Monrol’ün ürün ve hizmetlerini yurt dışı pazarlarda da genişletme hedefi doğrultusunda radyofarmasötik ürünlerin geliştirilmesine ve üretilmesine yönelik olarak Almanya'da 25.000 euro tutarında sermaye ile  Monrol GmbH unvanlı şirketin kurulmasına karar verildi.
EGSER – Pandemi etkileri ve enerji fiyatlarındaki yükselişler nedeniyle verimsiz ve üretim siparişi olmayan üretim hatlarının geçici olarak üretime kapatılmasına karar verildiğinin açıklanması sonrasında üretim hatlarının bir kısmında 1 Ekim itibariyle üretimlere ara verilerek bu tesislerin bakıma alınacağı açıklandı.
GESAN – Şirketin TEİAŞ tarafından gerçekleştirilen Transformatör Merkezlerinde İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetmeliği Pr-10 Gereği Etiketleme Malzeme Alımı İşi konulu ihaleye verdiği 9,0 milyon TL’lik teklifin en iyi teklif olduğu açıklandı.
GRSEL – Şirketin Ürdün'deki iştiraki Jordanian and Turkish  for Public Bus Management and Operation Company ‘nin Ürdün'de devam ettirmekte olduğu şehir içi ulaşım hizmetinin 2. fazı için 9 Ekim’de ihaleye katılacağı açıklandı.
GLRYH – A1 Portföy’ün sermayesinin 6 milyon TL’den 7,5 milyon TL’ye yükseltilmesi işlemi tescil edildi.
HKTM – Şirketin bağlı ortaklığı ACD Bilgi İşlem Bilgisayar ile İnovasyon Mühendislik Teknoloji’nin %51'lik paylarının satın alınmasına ilişkin ön görüşmelerin olumlu sonuçlandığı açıklandı.
HTTBT – Endonezya’lı havayolu firması TransNusa Aviation Mandiri ile şirketin yolcu hizmet sistemleri çözümlerinin kullanılmaya başlandığı ve kullanım sürecinin 10 yıl olduğu açıklandı.
ISFIN – 101 gün vadeli 150 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
KCAER – Orhan Timurhan’ın Genel Müdür olarak atandığı açıklandı.
KONTR –İSKİ tarafından düzenlenen Mevcut Katodik Koruma Sisteminin Revizyonu, Uzaktan İzlenilmesi Ve Kontol Edilmesi İşleri ihalesinde şirketin verdiği 75,0 milyon TL’lik teklifin en iyi teklif olduğu açıklandı.
Kuzey Marmara Yeraltı Gaz Depolama Projesi kapsamında, Kuzey Marmara Yeraltı Kara bölümleri, Yeni Yüzey Tesisi, KMGS, Açık Deniz bölümleri ve BOTAŞ Tie – in'in Elektrik,  Enstrüman ve  Kontrol Sistemlerinin İnşaatı,  Montajı, Testi ve Ön Devreye Alınması ve Devreye Alınması işleri karşılığında 64,5 milyon TL tutarında sipariş aldığı açıklandı.
KZBGY – Şirketin Marmaris'te yer alan Sinpaş Kızılbük Thermal Wellness Resort projesi kapsamında, projede yer alan yapımı devam eden 205 odalı 5 yıldızlı otel bloğunun potansiyel alıcılarının bulunması ve bu alıcılarla satış görüşmelerinin yapılması için Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar verildiği açıklandı.
KZBGY & ZOREN – VBTS kapsamında şirket paylarına 27 Ekim’e kadar açığa satış ve brüt takas tedbiri getirildi.
OYAKC – JCR Avrasya tarafından şirketin ve kısa vadeli ulusal notları ile not görünümlerinin teyit edildiği açıklandı.
SMRTG – Şirketin Kuzey Doğu Anadolu bölgesinde yerleşik bir Kamu Kurumuna ait GES kurulumunda gerekli ekipmanlar ve montajları işi ihalesine verilen 46,3 milyon TL’lik teklifin en uygun teklif olduğu ve sözleşme imzalandığı açıklandı.
UTPYA – Şirket unvanının Zedur Enerji Elektrik Üretim olarak Ticaret Sicil’de tescil edildiği açıklandı. (3 Ekim’den itibaren şirket kodu ZEDUR olarak değişecek)
ZOREN – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Zorlu Jeotermal Enerji’nin Aydın Kuyucak ve Nazilli’de jeotermal kaynak arama ruhsatlarının sürelerinin 15 ay uzatımı için yapılan başvurunun kabul edildiği açıklandı.

 

Pay alım - satım

AKSEN – Servet Ünsalan tarafından 32,96 – 33,28 TL fiyat aralığından 10.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %0,004’e yükseldi.
GOLTS – İsmail Tarman tarafından 27.109 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %15,05’e yükseldi.
GZNMI – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 5.000 adet pay 31,00 TL fiyattan geri alındı.
MAGEN & ESEN – ESEN tarafından 15,30 – 16,04 TL fiyat aralığından 10.000 adet MAGEN payı alınırken, ESEN’in MAGEN’deki payı %75,95’e yükseldi.
MPARK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 22.244 adet pay 47,12 – 48,00 TL fiyat aralığından geri alındı.
MARTI – Musa Turan tarafından 4,69 TL fiyattan 83.500 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,02’ye yükseldi.
MSGYO – Önder Türkkanı tarafından 4,69 TL fiyattan 100.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %30,06’ya yükseldi.
PRZMA – Raşit Kuru tarafından 4,73 – 5,12 TL fiyat aralığından 46.142 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %5,67’ye yükseldi.
TURSG – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 300.000 adet pay 6,31 TL fiyattan geri alındı.
VERUS – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 12.500 adet pay 68,25 – 68,45 TL fiyat aralığından geri alındı

Etiketler
Yorumlar