Akaryakıt zammı durmak bilmiyor.

Benzin ve motorine bugünde zam yapılıyor. Petrol fiyatlarının 131 doları görmesiyle benzine 79 kuruş ve motorine ise 2,25 lira zam gelmesin bekleniyor.

Zam üstüne zamlarla pompada yangın devam ediyor. Bezin ve motorine her gün gelen zamlar araç sahiplerini bezdirirken marşa basmak artık cesaret istiyor. 

Petrol fiyatları dün ABD Başkanı Joe Biden'nın açıkladığı ambargoyla birlikte yükselişi hızlandı. Petrolün varil fiyatındaki her kuruş artış ise otomatik olarak benzin ve motorine zam olarak yansıyor. 

Benzin ve motorine son olarak dün gece yarısı yapılan zamdan sonra bugün yeni haberleri gelmeye başladı.  Perşembe gününden itibaren geçerli olmak üzere, motorine 2 lira 25 kuruş, benzine 79 kuruş zam gelecek.

8. zam 

Motorin dün 1.59, benzinde 1,07 kuruş zamlanmıştı. Akaryakıt fiyatlarına 2 Mart Çarşamba gününden bu yana her gün zam geliyor. Bugün yapılacak zamla birlikte akaryakıta üst üste 8. kez zam yapılmış olacak.

Benzin 23, motorin 25 lira

Benzinin litresine 79 kuruş, motorinin litresine ise 2 lira 25 kuruş zam geldi Enerji piyasası  kaynaklarından öğrenilen bilgiye göre bu zamla birlikte, benzinin litre fiyatı İstanbul'da 21,61; motorinin litre fiyatı ise 25 lirayı da aşarak 25,05 olacak.

Etiketler
Yorumlar